MATBAACILIK

Müşterilerinize kendinizi tanıtmak istediğiniz zaman da eğer müşteri sizin mağazanızda ya da ofisinizde değilse bakacağı şey ona kendinizi tanıtmak için sunduğunuz katalog, kartvizit gibi kurumsal tanıtım ürünlerinizdir.

 

Müşterilerinize daha doğrusu potansiyel tüketicinize; bu kişi ya da kurum olabilir, kendinizi doğru bir şekilde anlatabilmeniz için sizi doğru anlatan, yaptığınız iş ya da sattığınız ürünleri doğru gösteren, bir tüketicinin aklındaki soruları cevaplayan bir katalog sunmanız çok önemlidir.

 

Türkiye’de katalog, kartvizit, kurumsal kimlik gibi firma profilinizi yansıtan tasarımların önemi son zamanlarda anlaşılmaya başlansa da hala tüm işletmeler tarafından farkındalığın tam olduğunu söyleyemeyiz. Tabi bunun sebepleri arasında yüksek baskı ve tasarım maliyetlerine de değinmeliyiz.

 

Piyasa içerisinde bir çok ajans, matbaa bu işler ile uğraşsa da herkes sizi anlatacak doğru tasarımı yapamayabilir. Tasarım işi biraz o filmlerde klasik olarak duyduğunuz “ilham” işidir. Ve en doğru tasarımı belirleyecek olan sizsinizdir. Altını çizerek söylemekte fayda var; “ Ne istediğinizi bilmiyorsanız nereye gittiğinizin bir önemi yoktur” sözü tam olarak bu iş için söylenmiş olabilir.